Üye Girişi

Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın

Kısa Mesajlar

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

ustat
13-03-2021 18:26

Youtube Kanalımız: https://www.youtub
e.com/channel/UCAj
aGBwtcbbuIkFr3gNjv
aA

ustat
04-01-2021 19:32

[b]Etkinlik Adı: Sağlık Emniyet Güvenlik Sohbeti Konu: Problem Çözme Teknikleri Konuk: Yahya Kemal KÖSALI Tarih: 06 Ocak 2021, Çarşamba Saat: 20.30- 22.00 Platform: zoom.us E

ustat
04-01-2021 19:32

Etkinlik Adı: Sağlık Emniyet Güvenlik Sohbeti Konu: Problem Çözme Teknikleri Konuk: Yahya Kemal KÖSALI Tarih: 06 Ocak 2021, Çarşamba Saat: 20.30- 22.00 Platform: zoom.us Etki

İş Müfettişleri Atama Önergesi...

İş Müfettişleri Atama Önergesi...TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
Aşağıda yer alan soruların Aile. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK tarafından yanıtlanması için gereğini saygılarıma arz ederim.


Ünal DEMİRTAŞ
Zonguldak Milletvekili

4 Aralık Madenciler Günü Kutlu Olsun...

4 Aralık Madenciler Günü Kutlu Olsun...Emek ve alın terleriyle hayatımızın her alanına her sektörüne lokomatif etkisi ile büyük katkılar sunan tüm madencilerimizin,
4 Aralık Dünya Madenciler Günü kutlu olsun....


İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MÜFETTİŞLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Öğretmenler Günü Kutlu OlsunMilletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.''

Başöğretmen Atatürk'ün izinde, görevlerinin başında Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MÜFETTİŞLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

10 Kasım

10 KasımHiç kimse bu kadar ölümsüz olmadı.
10 Kasımda Atamızı Anıyoruz...

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MÜFETTİŞLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

80 iş müfettişine 'odaları boşaltın' talimatı

80 iş müfettişine 'odaları boşaltın' talimatıAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı çalışan iş müfettişleri isyanda. Ankara Grup Başkanlığı'nda çalışan 380 iş müfettişine odalarını boşaltmaları talimatı verildi.
Kopyala 29 Ekim 2020 17:27


380 iş müfettişine 'odaları boşaltın' talimatı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı çalışan iş müfettişleri isyanda. Ankara Grup Başkanlığı'nda çalışan 380 iş müfettişine odalarını boşaltmaları talimatı verildi.

Müfettişlere yer de gösterilmedi, 'evinizden çalışın' dendi. Boşaltılan odalara Aile Bakanlığı'nın memurlarının yerleştirileceği öğrenildi.

'ÇALIŞMA' ÜVEY EVLAT OLDU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iki yıl önce birleştirilmiş, yeni bakanlığın ismi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olmuştu. Bu birleşme ciddi sorunları beraberinde getirdi. İş Sağlığı ve Güvenliği Müfettişleri Derneği'nden yapılan açıklamaya göre, Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un ilgi odağının 'Aile Bakanlığı' olması, bakanlık içinde çalışma hayatı ile bürokratik işlemlerin ağır aksak ilerlemesine neden oldu.

Örneğin 2,5 yıl önce iş müfettişliği alımı için yapılan sınavın sonuçları halen açıklanmadı. Müfettişlik yeterlilik sınavına giren iş müfettişlerinin sözlü mülakat sonuçları 13 ayı aşkın süredir ilan edilmedi. 50'den fazla iş müfettişi mahkeme kararı ile iş müfettişliğine hak kazandı; ancak bu kişilerin atamaları hala yapılmadı.

Son olarak da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak bilinen ve yıllardır aynı adreste hizmet veren Emek Mahallesi'ndeki yerleşkeye Aile Bakanlığı memurlarının taşınması kararı alındı. Bu memurlar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı binası olarak kullanılan Ankara Söğütözü yerleşkesinde çalışıyordu. Halihazırda Emek yerleşkesinde görev yapan iş müfettişlerinden odalarını boşaltmaları istendi.

İş Müfettişi Tekelioğlu: Uzaktan denetim işverenleri rehavete sürükler

İş Müfettişi Tekelioğlu: Uzaktan denetim işverenleri rehavete sürüklerİş Sağlığı ve Güvenliği Müfettişleri Derneği Başkanı
Mehmet Tekelioğlu,
uzaktan denetim kararının iş kazalarının artmasına neden olabileceğine dikkat çekti.

Hilmi MIYNAT
Denizli

İş Sağlığı ve Güvenliği Müfettişleri Derneği Başkanı Mehmet Tekelioğlu, Çalışma Bakanlığının aldığı kararla denetimlerin uzaktan yapılmasının patronları rehavete sürükleyeceğini ifade ederek, bu durumun alınan önlemlerin alınmamaya başlamasına, beraberinde iş kazalarının ve meslek hastalıklarının artmasına neden olabileceğini söyledi.

Sadece teftiş ve denetimlerin iş kazalarını önleyemeyeceğini dile getiren Mehmet Tekelioğlu, “Trafik kazalarını trafik polislerinin önleyemediği gibi. Teftişin amacı anlık bir fotoğraf çizmek, ulusal mevzuata göre alınan önlemleri incelemektir. İşyeri çalışma ortamı sürekli değişen ve dinamik bir yapıya sahip olup teftiş yapıldığı tarih itibariyle teftiş konusu ve kapsamı dahilinde işyerindeki mevcut durumu yansıtmaktadır. İşyeri çalışma ortamının iş mevzuatına uygunluğunun ve bunun sürekliliğinin sağlanması işverenin yükümlülüğündedir. Yükümlülüğün yerine getirilmemesi durumunda sorumluluk yine işverene aittir” diye konuştu.

"YASALARA UYULDUĞUNDA KAZALAR ÖNLENEBİLİR"
Denetim tek başına yetmese de denetimin varlığının patronları yasalara uymak konusunda olumlu yönde etkilediğine dikkat çeken Tekelioğlu, şu uyarıda bulundu: “Piyasada nasıl olsa teftişler uzaktan yapılıyor algısının varlığı, işverenleri rehavete sürükleyerek alınan önlemlerin de alınmamaya başlamasına ve beraberinde iş kazalarının ve meslek hastalıklarının artmasına neden olabilir.” Okul öncesi dönemden itibaren eğitim hayatı boyunca iş sağlığı ve güvenliği derslerinin zorunlu ders olarak okutulması gerektiğini söyleyen Tekelioğlu, iş sağlığı ve güvenliği kültürünün oluşmasıyla kazaların azalabileceğini kaydetti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun

29 Ekim Cumhuriyet  Bayramınız Kutlu Olsun29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun...

Ey yükselen yeni nesil gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.

(Mustafa Kemal Atatürk)

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MÜFETTİŞLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

AİLE BAKANI, ÇALIŞMA BAKANLIĞI İŞ MÜFETTİŞLERİNİ KAPI DIŞARI ETTİ!!!

AİLE BAKANI, ÇALIŞMA BAKANLIĞI İŞ MÜFETTİŞLERİNİ KAPI DIŞARI ETTİ!!!“Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı” ile “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı”nın tek çatı altında “Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı” olarak birleşmesinden sonra Sayın Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un ilk icraatlarından biri “Çalışma” hayatını ikinci plana atarak bakanlık ismini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak değiştirmesidir.
Zaman geçtikçe, iki bakanlığın örgütlenmesinde yaşanan sorunların derinleşmesi ve Bakanlığın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı teşkilatından gelen yöneticilerinin ve Sayın Bakanın ilgi odağının “Aile Bakanlığı” olması, Bakanlık içinde Çalışma hayatı ile ilgili bürokratik işlemlerin ağır aksak ilerlemesine neden olmuştur. 2,5 yıl önce yapılan iş müfettişliği alım sınav sonuçlarının açıklanmaması, müfettişlik yeterlilik sınavına giren iş müfettişlerinin 13 aydan daha uzun süredir sözlü mülakat sonuçlarının ilan edilmemesi, 50’den fazla iş müfettişinin mahkeme kararı ile iş müfettişliğine hak kazanmalarına rağmen halen atamalarının yapılmaması gibi olumsuz örnekler ile son olarak Ankara Grup Başkanlığındaki 380 iş müfettişinin yer göstermeksizin odalarını boşaltması Aile Bakanı(!) Sayın Selçuk’un Çalışma bakanı olarak etkin bir rol üstlenmediğinin ve kayıtsız kaldığının kanıtlarındandır.

28 Nisan 2019 Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü Kutlu Olsun

28 Nisan 2019 Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü Kutlu Olsun28 Nisan 2019 Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günümüz Kutlu Olsun...

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MÜFETTİŞLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

Gazi Meclis 100 yaşında, nice yüz yıllara. Kutlu olsun.

Gazi Meclis 100 yaşında, nice yüz yıllara. Kutlu olsun.Ulusal Egemenliğimizin 100. Yılı ve
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun...


İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MÜFETTİŞLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

Yaşar KORKMAZ...

Yaşar KORKMAZ...
Sevgili Meslekdaşımız, İzmir Grup Başkanlığında görevli,
İş Başmüfettişi Yaşar Korkmaz arkadaşımız
yaşamını yitirmiştir. Başımız sağolsun.


İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MÜFETTİŞLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU...
Sayfa oluşturulma süresi: 0.04 saniye
273,875 Tekil Ziyaretçi