Üye Girişi

Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın

Kısa Mesajlar

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

ustat
13-03-2021 18:27

Youtube Kanalımız: https://www.youtu.
..kFr3gNjvaA

ustat
13-03-2021 18:26

Youtube Kanalımız: https://www.youtub
e.com/channel/UCAj
aGBwtcbbuIkFr3gNjv
aA

ustat
04-01-2021 19:32

[b]Etkinlik Adı: Sağlık Emniyet Güvenlik Sohbeti Konu: Problem Çözme Teknikleri Konuk: Yahya Kemal KÖSALI Tarih: 06 Ocak 2021, Çarşamba Saat: 20.30- 22.00 Platform: zoom.us E

8 Mart

8 Mart8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun...

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MÜFETTİŞLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

Avrupa'da evden çalışmak zorunluluk mu oluyor?

Avrupa'da evden çalışmak zorunluluk mu oluyor?Avrupa'da evden çalışmak zorunluluk mu oluyor?

Almanya'da evden çalışmanın zorunluluk hale getirilmesini isteyenlerin sayısı artıyor. Avrupa'nın bazı ülkelerinde çoktan bu konuda yasal düzenlemeler yapılmış ve hatta para cezaları konmuş durumda.

Yılbaşı Kutlaması

Yılbaşı KutlamasıYeni yılınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz...


İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MÜFETTİŞLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

İş Müfettişleri Atama Önergesi...

İş Müfettişleri Atama Önergesi...TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
Aşağıda yer alan soruların Aile. Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt SELÇUK tarafından yanıtlanması için gereğini saygılarıma arz ederim.


Ünal DEMİRTAŞ
Zonguldak Milletvekili

4 Aralık Madenciler Günü Kutlu Olsun...

4 Aralık Madenciler Günü Kutlu Olsun...Emek ve alın terleriyle hayatımızın her alanına her sektörüne lokomatif etkisi ile büyük katkılar sunan tüm madencilerimizin,
4 Aralık Dünya Madenciler Günü kutlu olsun....


İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MÜFETTİŞLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Öğretmenler Günü Kutlu OlsunMilletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.''

Başöğretmen Atatürk'ün izinde, görevlerinin başında Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MÜFETTİŞLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

10 Kasım

10 KasımHiç kimse bu kadar ölümsüz olmadı.
10 Kasımda Atamızı Anıyoruz...

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MÜFETTİŞLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

80 iş müfettişine 'odaları boşaltın' talimatı

80 iş müfettişine 'odaları boşaltın' talimatıAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı çalışan iş müfettişleri isyanda. Ankara Grup Başkanlığı'nda çalışan 380 iş müfettişine odalarını boşaltmaları talimatı verildi.
Kopyala 29 Ekim 2020 17:27


380 iş müfettişine 'odaları boşaltın' talimatı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı çalışan iş müfettişleri isyanda. Ankara Grup Başkanlığı'nda çalışan 380 iş müfettişine odalarını boşaltmaları talimatı verildi.

Müfettişlere yer de gösterilmedi, 'evinizden çalışın' dendi. Boşaltılan odalara Aile Bakanlığı'nın memurlarının yerleştirileceği öğrenildi.

'ÇALIŞMA' ÜVEY EVLAT OLDU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı iki yıl önce birleştirilmiş, yeni bakanlığın ismi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olmuştu. Bu birleşme ciddi sorunları beraberinde getirdi. İş Sağlığı ve Güvenliği Müfettişleri Derneği'nden yapılan açıklamaya göre, Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un ilgi odağının 'Aile Bakanlığı' olması, bakanlık içinde çalışma hayatı ile bürokratik işlemlerin ağır aksak ilerlemesine neden oldu.

Örneğin 2,5 yıl önce iş müfettişliği alımı için yapılan sınavın sonuçları halen açıklanmadı. Müfettişlik yeterlilik sınavına giren iş müfettişlerinin sözlü mülakat sonuçları 13 ayı aşkın süredir ilan edilmedi. 50'den fazla iş müfettişi mahkeme kararı ile iş müfettişliğine hak kazandı; ancak bu kişilerin atamaları hala yapılmadı.

Son olarak da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak bilinen ve yıllardır aynı adreste hizmet veren Emek Mahallesi'ndeki yerleşkeye Aile Bakanlığı memurlarının taşınması kararı alındı. Bu memurlar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı binası olarak kullanılan Ankara Söğütözü yerleşkesinde çalışıyordu. Halihazırda Emek yerleşkesinde görev yapan iş müfettişlerinden odalarını boşaltmaları istendi.

İş Müfettişi Tekelioğlu: Uzaktan denetim işverenleri rehavete sürükler

İş Müfettişi Tekelioğlu: Uzaktan denetim işverenleri rehavete sürüklerİş Sağlığı ve Güvenliği Müfettişleri Derneği Başkanı
Mehmet Tekelioğlu,
uzaktan denetim kararının iş kazalarının artmasına neden olabileceğine dikkat çekti.

Hilmi MIYNAT
Denizli

İş Sağlığı ve Güvenliği Müfettişleri Derneği Başkanı Mehmet Tekelioğlu, Çalışma Bakanlığının aldığı kararla denetimlerin uzaktan yapılmasının patronları rehavete sürükleyeceğini ifade ederek, bu durumun alınan önlemlerin alınmamaya başlamasına, beraberinde iş kazalarının ve meslek hastalıklarının artmasına neden olabileceğini söyledi.

Sadece teftiş ve denetimlerin iş kazalarını önleyemeyeceğini dile getiren Mehmet Tekelioğlu, “Trafik kazalarını trafik polislerinin önleyemediği gibi. Teftişin amacı anlık bir fotoğraf çizmek, ulusal mevzuata göre alınan önlemleri incelemektir. İşyeri çalışma ortamı sürekli değişen ve dinamik bir yapıya sahip olup teftiş yapıldığı tarih itibariyle teftiş konusu ve kapsamı dahilinde işyerindeki mevcut durumu yansıtmaktadır. İşyeri çalışma ortamının iş mevzuatına uygunluğunun ve bunun sürekliliğinin sağlanması işverenin yükümlülüğündedir. Yükümlülüğün yerine getirilmemesi durumunda sorumluluk yine işverene aittir” diye konuştu.

"YASALARA UYULDUĞUNDA KAZALAR ÖNLENEBİLİR"
Denetim tek başına yetmese de denetimin varlığının patronları yasalara uymak konusunda olumlu yönde etkilediğine dikkat çeken Tekelioğlu, şu uyarıda bulundu: “Piyasada nasıl olsa teftişler uzaktan yapılıyor algısının varlığı, işverenleri rehavete sürükleyerek alınan önlemlerin de alınmamaya başlamasına ve beraberinde iş kazalarının ve meslek hastalıklarının artmasına neden olabilir.” Okul öncesi dönemden itibaren eğitim hayatı boyunca iş sağlığı ve güvenliği derslerinin zorunlu ders olarak okutulması gerektiğini söyleyen Tekelioğlu, iş sağlığı ve güvenliği kültürünün oluşmasıyla kazaların azalabileceğini kaydetti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun...

Ey yükselen yeni nesil gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz.

(Mustafa Kemal Atatürk)

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ MÜFETTİŞLERİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

AİLE BAKANI, ÇALIŞMA BAKANLIĞI İŞ MÜFETTİŞLERİNİ KAPI DIŞARI ETTİ!!!

AİLE BAKANI, ÇALIŞMA BAKANLIĞI İŞ MÜFETTİŞLERİNİ KAPI DIŞARI ETTİ!!!“Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı” ile “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı”nın tek çatı altında “Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı” olarak birleşmesinden sonra Sayın Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un ilk icraatlarından biri “Çalışma” hayatını ikinci plana atarak bakanlık ismini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak değiştirmesidir.
Zaman geçtikçe, iki bakanlığın örgütlenmesinde yaşanan sorunların derinleşmesi ve Bakanlığın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı teşkilatından gelen yöneticilerinin ve Sayın Bakanın ilgi odağının “Aile Bakanlığı” olması, Bakanlık içinde Çalışma hayatı ile ilgili bürokratik işlemlerin ağır aksak ilerlemesine neden olmuştur. 2,5 yıl önce yapılan iş müfettişliği alım sınav sonuçlarının açıklanmaması, müfettişlik yeterlilik sınavına giren iş müfettişlerinin 13 aydan daha uzun süredir sözlü mülakat sonuçlarının ilan edilmemesi, 50’den fazla iş müfettişinin mahkeme kararı ile iş müfettişliğine hak kazanmalarına rağmen halen atamalarının yapılmaması gibi olumsuz örnekler ile son olarak Ankara Grup Başkanlığındaki 380 iş müfettişinin yer göstermeksizin odalarını boşaltması Aile Bakanı(!) Sayın Selçuk’un Çalışma bakanı olarak etkin bir rol üstlenmediğinin ve kayıtsız kaldığının kanıtlarındandır.


En Çok Tıklananlar

 1. BİLGİT İSG İçerikli site. ‐  (3225)
 2.  
 3. BİLGİT Çalışma yaşamı ağırlıklı mevzuat ve link sitesi ‐  (2815)
 4.  
 5. İTOS İş Teftiş Otomasyon Sistemi ‐  (2811)
 6.  
 7. ABD Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi Occupational Safety & Health Administration OSHA is part of the United States Department of Labor.  ‐  (1802)
 8.  
 9. eÇalışma Çalışma Bakanlığı EDYS Sistemi ‐  (1787)
 10.  
 11. ILO -Uluslararası Çalışma Örgütü The International Labor Organization ‐  (1715)
 12.  
 13. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İSGGM Ana Sayfası (yeni) ‐  (1657)
 14.  
 15. Bakanlık Eposta Çalışma Bakanlığı Eposta Sayfası ‐  (1462)
 16.  
 17. ePersonel - SADECE KURUM İÇİNDE ÇALIŞIR Çalışma Bakanlığı Personel Yazılımı ‐  (1286)
 18.  
 19. İSAG-İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği  (1104)
 20.  
Sayfa oluşturulma süresi: 0.02 saniye
241,775 Tekil Ziyaretçi