Üye Girişi

Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın

Kısa Mesajlar

Mesaj göndermek için giriş yapmalısınız.

ustat
13-03-2021 18:27

Youtube Kanalımız: https://www.youtu.
..kFr3gNjvaA

ustat
13-03-2021 18:26

Youtube Kanalımız: https://www.youtub
e.com/channel/UCAj
aGBwtcbbuIkFr3gNjv
aA

ustat
04-01-2021 19:32

[b]Etkinlik Adı: Sağlık Emniyet Güvenlik Sohbeti Konu: Problem Çözme Teknikleri Konuk: Yahya Kemal KÖSALI Tarih: 06 Ocak 2021, Çarşamba Saat: 20.30- 22.00 Platform: zoom.us E

Avrupa'da evden çalışmak zorunluluk mu oluyor?

Avrupa'da evden çalışmak zorunluluk mu oluyor?Bir Twitter kullanıcısı "Dört gün evden çalışabiliyorum ve istifa etmeye çok yakınım" diyor. Başkaları şeflerinin anlayışsızlığından ve koronavirüse yakalanma korkusuna rağmen büroya gitme mecburiyetinde olmaktan şikayetçi. Almanca Twitter'da #MachtBueroszu (Büroları kapatın) etiketi altında haftalardır öfkeli bir hava esiyor ve hükümetten evden çalışma konusunda yasal bir düzenleme getirmesi isteniyor. Spiegel dergisinin kamuoyu araştırma enstitüsü Civey'e yaptırdığı bir ankete göre Almanların yarıdan fazlası koronavirüs pandemisi nedeniyle evden çalışmanın bir zorunluluk haline getirilmesinden yana.

Yeşiller Partili siyasetçiler ve hekimler uzun süredir evden çalışmanın yaygınlaştırmasını talep etse de insanların çoğu bürolarda çalışmaya devam ediyor. Hans Böckler Vakfı'nın yaptığı bir araştırmaya göre sadece yüzde 14'lük bir kesim işlerini evde halledebiliyor. Nisan ayında ise evden çalışma oranı yüzde 27 olarak ölçülmüştü.

Evden çalışma zorunluluğu Almanya'da siyasetin gündeminde
Evden çalışmanın zorunlu hale getirilip getirilmemesi siyasetin de gündeminde. Almanya Başbakanı Angela Merkel'in eyalet başbakanlarıyla 19 Ocak tarihinde yaptığı toplantıda da konu ele alındı. Zirvenin sonuç bildirgesinde işverenlere çalışanlara evden çalışma imkanı sunma mecburiyeti getirildi ve Çalışma Bakanlığı'nın konuyla ilgili bir talimatname hazırlayacağı belirtildi. Öncesinde Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier de çalışanlara "eğer mecbur değillerse" büroya gitmeme çağrısında bulundu. Steinmeier şirketlerin, insan kaynakları ve yöneticilerin bunu mümkün kılması gerektiğini söyledi.

Konuyla ilgili daha fazla gelişme...
Avrupa'da evden çalışmak
ALMANYA -Devletin zirvesinden "home office" çağrısı

Yorum

Henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.
Sayfa oluşturulma süresi: 0.02 saniye
241,811 Tekil Ziyaretçi